توضیح اتحادیه مرغداران درباره اتهام 38 میلیاردی/ افشای نامه پشتیبانی امور دام

فارس گزارش می‌دهد
توضیح اتحادیه مرغداران درباره اتهام 38 میلیاردی/ افشای نامه پشتیبانی امور دام

خبرگزاری فارس:مسئولان اتحادیه سراسری مرغداران طی نشستی درباره اتهام سوءاستفاده 38 میلیارد تومانی توضیح دادند و نامه مرکز پشتیبانی امور دام دایر بر تایید لیست مرغداران و مبلغ واریزی را افشا کردند.

خبرگزاری فارس: توضیح اتحادیه مرغداران درباره اتهام 38 میلیاردی/ افشای نامه پشتیبانی امور دام

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بعد از اینکه در یک رسانه منتشر شد، اتحادیه سراسری مرغداران 50 هزارتن کنجاله سویای دولتی را به قمیت آزاد فروخته و 38 میلیارد تومان سوءاستفاده کرده است، روز گذشته مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره و بازرس اتحادیه سراسری مرغداران در نشست خبری مواضع خود را اعلام کردند.

عظیم حجت بازرس اتحادیه مرغداران گوشتی در پاسخ به این سوال فارس، که در توزیع نهاده 200 هزار تنی که مرکز پشتیبانی امور دام اعلام کرده توزیع آن از روز گذشته آغاز شده است این اتحادیه را دخالت نداده‌اند و مفهوم آن این است که اتهام شما را به سوء استفاده‌ 38 میلیارد تومانی تایید می‌کنند،‌ چه موضعی دارید؟ گفت: بر اساس اعلام مرکز پشتیبانی امور دام تمام اطلاعات دامداران سراسر کشور شامل اسم،‌کدملی، آدرس، شماره موبایل را به "شرکت آوا تجارت" دادیم  و این شرکت خودش به آدرس‌های یاد شده ارسال کرده است.

وی اضافه کرد: مکاتبه به صورت سلسله مراتب از اتحادیه مرکزی تا استان و شهرستان انجام گرفت، سهمیه هر مرغدار بر اساس توانمندی تولید مشخص و به همراه فیش پرداختی به مبلغ 290 میلیارد و 85 میلیون ریال  به شرکت پشتیبانی امور دام ارسال شد.

*نامه مرکز پشتیبانی امور دام و تایید اقدام اتحادیه سراسری مرغداران

حجت گفت: شرکت پشتیبانی امور دام هم ضمن تایید این لیست و فیش پرداختی طی نامه شماره 45/4035 مورخ 27/1/91 به مدیر عامل شرکت آوا تجارت دستور تسریع در تحویل کنجاله سویا طبق آدرس‌های اعلامی کرده است.

این نامه در خبرگزاری فارس موجود است که در صورت نیاز برای تنویر افکار عمومی منتشر خواهد شد.  

حجت تصریح کرد: این اتحادیه هیچ نقشی در توزیع نداشته و تنها اطلاعات دامداران را به این شرکت اعلام کرده است و آنها خودشان نهاده را توزیع کرده اند.

وی افزود: این روند نشان می‌دهد که خللی در نحوه تحویل کنجاله به مرغداران نبوده است.

حجت گفت: بعد از اینکه کنجاله به تمام مرغداران تحویل داده شد تاییدیه از آنها دریافت و با فاکتور دو باره به مرکز پشتیبانی امور دام تحویل شد.

وی همچنین گفت: اتحادیه سراسری دامداران زیر نظر سازمان تعاون مرکزی روستایی فعالیت می‌کند دارای 33 اتحادیه استانی، 280 تعاونی مرتبط با توزیع نهاده بین مرغداران است، همه ساله مدارک آنها توسط نماینده سازمان تعاون روستایی استان و کشور بررسی و توسط اتحادیه مرکزی هم کنترل می‌شود.

*مرغ نمی‌تواند یک روز بدون خوراک بماند

ساسان سروری نایب رئیس اتحادیه سراسر مرغداران هم گفت: نیاز مرغداران گوشتی کشور ماهانه 100 هزارتن سویا و 200 هزارتن ذرت است که به رغم تفاهمنامه‌ تحویل مرکز پشتیبانی امور دام برای تحویل، بعد از گذشت دو ماه تنها 50 هزار تن سویا تحویل دادند.

وی افزود: مرغ موجود زنده است و نمی‌توان خوراک آن را به تعویق انداخت همانطوری که ما نمی‌توانیم یک روز بدون غذا باشیم بنابراین تعلل در تحویل اندک سهمیه منظور شده خسارت‌های زیادی را به مرغداران تحمیل کرد، دوره پرورش را طولانی و مرغ‌ها را مستعد ابتلا به بیماری کرد طوری که یکی از مرغداریها طی 9 روز 45 درصد تلفات داشتند. 

سروری گفت: به جای اینکه برخی مسولان با درک شرایط به رفع مسئله بپردازند فرافکنی می‌کنند همه می‌دانند که در حال حاضر نیاز صنعت مرغداری به تامین نهاده است اما هر کسی از زیر بار این مسئولیت به نوعی شانه خالی می‌کنند.

*تولید مرغ کافی است؛‌ 160 هزار تن تولید ماه رمضان

حسین مقدم نیا مدیر عامل اتحادیه سراسر مرغداران گوشتی در پاسخ به اینکه مرکز پشتیبانی اعلام کرده تنظیم تولید مرغ کافی نیست، گفت: در سه ماهه نخست سال جاری 144 هزار تن تولید مرغ داشتیم که مصرف ماهانه بیش از 130 هزار تن نیست، برای ماه رمضان هم پیش‌بینی تولید 160 هزارتن را داریم که به رغم افزایش مصرف 30  هزار تنی در ماه رمضان باز هم مشکلی از نظر تامین وجود ندارد.

وی تصریح کرد: کسانی که مرتب  کم بودن تولید را بوق و کرنا می‌کنند به دنبال منافع خودشان هستند و الا به هیچ عنوان نیاز به واردات نیست.

*45 میلیارد پول مرغدار در حساب شرکت خصوصی

مقدم نیا گفت: در حالی که 45 میلیارد و 650 میلیون تومان پول برای 55  هزار تن سویا نزدیک دو ماه است به شرکت آوا تجارت و با هماهنگی مرکز پشتیبانی امور دام واریز شده است اما نهاده دامدارن تحویل داده نشده است.

وی گفت: اینها پول تولید کننده است در حساب یک شرکت خصوصی که با هدایت اورگان دولتی صورت گرفته است، نه نهاده آنها را تحویل می‌دهند و نه پولشان را.

مقدم نیا گفت: از کسانی که اتهام ناروا به اتحادیه سراسری مرغداران زدند در دادگاه شکایت می‌کنیم تا حقیقت معلوم شود.

*سربازان تولید فشنگ ندارند/درخواست دیدار با مقام معظم رهبری

بازرس این اتحادیه نیز در پایان گفت: تولید کنندگان سربازان جبهه تولید هستند که مقام معظم رهبری امسال حمایت از آنها را تکلیف کرده است، به این سربازان فشنگ برسانید که در برابر دشمنان تا به دندان مسلح هیچ مهماتی ندارند.

حجتی گفت: در زمان جنگ نیز که سربازان می‌خواستند به جبهه بروند آرزو داشتند رهبر خودشان را ببیند تولید کنندگان هم‌ آرزو دارند در چنین شرایطی با رهبر خود دیدار کنند و دردشان را با سنگ صبورشان مطرح کنند.

/ 0 نظر / 54 بازدید