بهار اسدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ بهار اسدی
آرشیو وبلاگ
      نابتابان ()
اجرای «A+B به توان 3» و «لُو» در ایرانشهر نویسنده: بهار اسدی - دوشنبه ۱٦ امرداد ،۱۳٩۱
 
اجرای «A+B به توان 3» و «لُو» در ایرانشهر

خبرگزاری فارس: نمایش‌ «A+B به توان 3» دارای دو بازیگر و «لو» دارای یک بازیگر است اما یاری‌گر آن‌ها سه تکنیسین یا مهندس تکنولوژی هستند که اواخر شهریورماه در تماشاخانه ایرانشهر به روی صحنه می‌روند.

خبرگزاری فارس: اجرای «A+B به توان 3» و «لُو» در ایرانشهر

به گزارش خبرگزاری فارس، «محمد قدس» دستیار کارگردان، برنامه‌ریز و مدیر تولید این نمایش درباره نخستین اجرای گروه تئاتر «موتوایماگو» از ایتالیا در تماشاخانه ایرانشهر گفت: حضور این گروه در ایران با دو نمایش «لُو» و «A+B  به توان 3»، به بیست‌ونهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر بازمی‌گردد که جایزه بخش بین‌الملل را برای کارگردان آن خانم «کلودیو سوراسه» به همراه داشت. من از همان زمان برای کسب مجوز اجرای عموم این گروه در یکی از تالارهای تهران اقدام کردم که با همکاری «مجید سرسنگی» رئیس مجموعه ایرانشهر، این مهم به نتیجه رسید.

وی درباره ویژگی‌های گروه تئاتر «موتوایماگو» توضیح داد: این گروه در بسیاری از جشنواره‌های ایتالیا، اروپاو آمریکا شرکت کرده و جوایز متعددی را کسب کرده است. نمایش «A+B  به توان 3» در بیش از 40 شهر جهان و نمایش «لو» هم در بیش از 30 شهر جهان به روی صحنه رفته است. لازم به توضیح است نویسنده و دراماتورژ هر دو اثر «ریکاردو فازی» است که او نیز جوایز مختلفی را از این جشنواره‌ها کسب کرده است.

بر اساس گزارش روابط عمومی مجموعه تماشاخانه ایرانشهر، قدس در ادامه افزود: صدا، صوت، نور و تصویر، ارکان اصلی نمایش‌های «لُو» و «A+B  به توان 3» را تشکیل می‌دهد. «A+B  به توان 3» دو بازیگر و «لو» یک بازیگر دارد اما یاری‌گران آن‌ها سه تکنیسین یا مهندس تکنولوژی هستند که نقطه قوت این آثار هم به حضور این تکنیسن‌ها و خلاقیت آن‌ها است. همچنین این گروه با کمترین امکانات بزرگترین مفاهیم را منتقل می‌کنند که به نظرم برای کارگردانان و بازیگران ایرانی بسیار قابل توجه و تأمل خواهد بود.

مدیر تهیه و تولید نمایش‌های «لُو» و «A+B  به توان 3» درباره مضمون این دو اثر گفت: نگاه نویسنده در این دو نمایش، نگاهی ساده و انسانی به موضوع جنگ است. او از اسطوره‌های اوریدیس و اورفئوس هم بهره برده و رسیدن شخصیت محوری داستان که یک سرباز است را از تاریکی به روشنایی و خورشید بیان می‌کند. خورشید در فرهنگ اروپایی برای سربازان نماد شهادت در راه میهن و رسیدن به خدا است.

قدس درباره ارتباط مخاطب ایرانی با این نمایش‌ها و مسئله ترجمه آن گفت: همان‌طور که گفتم این دو نمایش ایتالیایی متکی بر تکنیک و ابزار صحنه‌اند، بنابراین از دیالوگ‌ کمتر بهره‌برده‌اند. در مجموع حدود 30 جمله به‌صورت نریشن (روایت) در صحنه شنیده می‌شود که بلافاصله ترجمه فارسی آن نیز پخش خواهد شد. گوینده بخش فارسی این روایت نیز به زودی معرفی خواهد شد.

نمایش‌های «لُو» و «A+B ‌به توان 3»از 27 شهریورماه در سالن شماره یک مجموعه تماشاخانه ایرانشهر به مدت بیست شب اجرا خواهد شد. 

ساعت اجرا، آغاز پیش‌فروش و نحوه فروش بلیت به زودی اعلام می‌شود.

  نظرات ()
مطالب اخیر اجرای «A+B به توان 3» و «لُو» در ایرانشهر طرح ضربتی برخوردبا قهوه‌خانه و رستوران‌های سنتی متخلف فرحزاد هند و چین وارد مرحله کاهش رشد اقتصادی شده اند سه‌شنبه ٢٠ تیر ،۱۳٩۱ توضیح اتحادیه مرغداران درباره اتهام 38 میلیاردی/ افشای نامه پشتیبانی امور دام بهبود وضعیت اشتغال نسبت به سال‌های قبل/ ایجاد 1.6 میلیون شغل در سال 90 گرما و قطعی برق جان ۶۰ آمریکایی را گرفت به پرشین بلاگ خوش آمدید
کلمات کلیدی وبلاگ  
دوستان من   اخبار فناوری اطلاعات طراح قالب