بهار اسدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ بهار اسدی
آرشیو وبلاگ
      نابتابان ()
گرما و قطعی برق جان ۶۰ آمریکایی را گرفت نویسنده: بهار اسدی - سه‌شنبه ٢٠ تیر ،۱۳٩۱
 
گرما و قطعی برق جان ۶۰ آمریکایی را گرفت

خبرگزاری فارس: قطعی برق ناشی از گرمای شدید و عدم رسیدگی‌ شرکت‌های مسئول، 60 آمریکایی را به کام مرگ فرستاد.

خبرگزاری فارس: گرما و قطعی برق جان ۶۰ آمریکایی را گرفت

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، حدود 60 نفر در اثر موج گرمای طاقت‌فرسایی که به بیشتر ایالت‌های آمریکا در 2 هفته گذشته رسیده است، جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش پرس‌تی‌وی، این موج گرما که دما را  در بیشتر شهرهای بزرگ این کشور به بیش از 37 درجه سانتی‌گراد رسانده است،حداقل 60 آمریکایی را به کام مرگ کشانده است.

 

مقامات شیکاگو روز گذشته اعلام کردند که بیش از 8 نفر در اثر گرما جان خود را از دست دادند که به همراه 10 مرگ تایید شده پیشین به 18 نفر افزایش یافته‌اند. در میان این قربانیان یک پیرزن 100 ساله، زنی 65 ساله، مردی 53 ساله، زنی 46 ساله و مردی حدودا 30 ساله وجود دارند.

در ایالت تنسی، یک زن 62 ساله مرده در خانه خود پیدا شده است همچنین مرگ‌هایی در مریلند، اوهایو، پنسیلویانا و ویسکانسین گزارش شده است.

بر اساس گزارش‌های رسانه‌های آمریکا، اکثر این افراد، سالمندانی هستند که در خانه‌های خود بدون تهویه و دستگاه های خنک کننده به علت قطعی برق گیر افتاده‌اند.

قطعی برق به علت طوفان سهمگین در 29 ژوئن رخ داده است و در اثر آن هزاران نفر از جمله 74 هزار نفر در ویرجینیا هنوز در خاموشی به سر می‌برند. مردم از شرکت‌های نافع برای کندی در وصل کردن برق انتقاد می‌کنند.

اداره ملی اقیانوسی و هوایی این کشور اعلام کرد: از ابتدای تابستان سال 2011 تا ابتدای تابستان سال 2012، آمریکا گرم‌ترین 12 ماه خود را نسبت به رکورد سال 1895 تجربه کرده است.

انتهای پیام/

  نظرات ()
مطالب اخیر اجرای «A+B به توان 3» و «لُو» در ایرانشهر طرح ضربتی برخوردبا قهوه‌خانه و رستوران‌های سنتی متخلف فرحزاد هند و چین وارد مرحله کاهش رشد اقتصادی شده اند سه‌شنبه ٢٠ تیر ،۱۳٩۱ توضیح اتحادیه مرغداران درباره اتهام 38 میلیاردی/ افشای نامه پشتیبانی امور دام بهبود وضعیت اشتغال نسبت به سال‌های قبل/ ایجاد 1.6 میلیون شغل در سال 90 گرما و قطعی برق جان ۶۰ آمریکایی را گرفت به پرشین بلاگ خوش آمدید
کلمات کلیدی وبلاگ  
دوستان من   اخبار فناوری اطلاعات طراح قالب