بهار اسدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ بهار اسدی
آرشیو وبلاگ
      نابتابان ()
طرح ضربتی برخوردبا قهوه‌خانه و رستوران‌های سنتی متخلف فرحزاد نویسنده: بهار اسدی - یکشنبه ٢٥ تیر ،۱۳٩۱

طرح ضربتی برخوردبا قهوه‌خانه و رستوران‌های سنتی متخلف فرحزاد

رییس پلیس امنیت پایتخت خبر داد: پلمپ 87 رستوران سنتی و قهوه‌خانه درپی ارایه قلیان به زنان

» سرویس: اجتماعی - حوادث

85 قهوه‌خانه و رستوران سنتی روز شنبه در طرح ضربتی برخورد با قهوه‌خانه‌های متخلف در منطقه فرحزاد تهران پلمپ شد.

 

 

به گزارش خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ادامه طرح امنیت اجتماعی و امنیت محله‌محور، ماموران پلیس پایتخت عصر شنبه با مراجعه به منطقه فرحزاد تهران ضمن بازدید از قهوه‌خانه‌ها و رستوران‌های سنتی این محل، نسبت به پلمپ قهوه‌خانه‌های متخلف اقدام کردند.

 

 

به گزارش ایسنا، در این طرح که ماموران یگان‌های پلیس امنیت، پلیس اماکن و پلیس امنیت اخلاقی به صورت مشترک حضور داشتند، ضمن برخورد با قهوه‌خانه‌های متخلف، افراد بدحجابی که در این قهوه‌خانه‌ها حضور داشتند را نیز دستگیر کردند.

 

 

سرهنگ علیرضا محرابی، رییس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در گفت‌وگو با ایسنا از پلمپ 87 رستوران سنتی و قهوه‌خانه متخلف در منطقه فرحزاد تهران خبر داد.

 

 

وی در تشریح عملیات در منطقه فرحزاد گفت: ماموران معاونت نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ عصر شنبه از بیش از 100 رستوران سنتی و قهوه‌خانه در منطقه فرحزاد تهران بازدید کردند که از این میان 87 رستوران سنتی و قهوه‌‌خانه دارای تخلف را پلمپ کردند.

 

 

وی با بیان اینکه این امر در پی اجرای تدابیر فرمانده انتظامی تهران بزرگ و در راستای اجرای طرح امنیت محله ‌محور و به درخواست شهروندان تهرانی صورت گرفته است، گفت: این واحدها به دلیل عدم رعایت شئونات اسلامی، ارائه قلیان به بانوان و نداشتن پروانه فعالیت، پلمپ شده و مالکان این اماکن طی صورتجلسه‌ای به اماکن پلیس تهران بزرگ معرفی شدند تا در صدد رفع مشکلات واحد صنفی خود برآیند.

 

 

رییس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ با تاکید بر اینکه اجرای طرح امنیت محله‌محور به شکل مستمر ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: علی‌رغم ابلاغیه‌های قبلی به مالکان قهوه‌خانه‌ها، مبنی بر ممنوعیت ارائه قلیان به بانوان، بدیهی است که در صورت تخطی از موارد اعلام شده به مالکان این واحدها نسبت به پلمپ واحدهای متخلف اقدام خواهد شد.

 

 

پلیس پایتخت اعلام کرده است که بزودی این طرح در مناطق دیگر تهران نیز اجرا می‌شود.

 

 

 

طرح ضربتی برخورد با قهوه‌خانه‌های متخلف در منطقه فرحزاد

 

 

 

 

طرح ضربتی برخورد با قهوه‌خانه‌های متخلف در منطقه فرحزاد

 

 

 

 

طرح ضربتی برخورد با قهوه‌خانه‌های متخلف در منطقه فرحزاد

 

 

 

 

طرح ضربتی برخورد با قهوه‌خانه‌های متخلف در منطقه فرحزاد

 

 

 

 

طرح ضربتی برخورد با قهوه‌خانه‌های متخلف در منطقه فرحزاد
  نظرات ()
هند و چین وارد مرحله کاهش رشد اقتصادی شده اند نویسنده: بهار اسدی - سه‌شنبه ٢٠ تیر ،۱۳٩۱
سازمان توسعه و همکاری اقتصادی:
هند و چین وارد مرحله کاهش رشد اقتصادی شده اند

خبرگزاری فارس: سازمان توسعه و همکاری اقتصادی در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد چین و هند وارد مرحله کاهش شدید رشد اقتصادی شده اند.

خبرگزاری فارس: هند و چین وارد مرحله کاهش رشد اقتصادی شده اند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز سازمان توسعه و همکاری اقتصادی افزود کاهش رشد اقتصادی چین و هند در حالی است که رشد اقتصادی کشورهای صنعتی و توسعه یافته به تدریج رو به افزایش است.

بر اساس این گزارش ، شاخص تولیدات اقتصادی چین در ماه می به کمتر از 99.2 واحد رسیده است. این رقم در ماه آوریل به بیش از 99.4 واحد رسیده بود . این شاخص برای هند نیز از 98 واحد در ماه آوریل به کمتر از 97.8 واحد رسیده است .

به اعتقاد کارشناسان اقتصادی ادامه بحران مالی و بدهی منطقه یورو و مشکلات اقتصادی آمریکا تاثیر منفی زیادی بر رشد اقتصادی چین و هند داشته است . رشد اقتصادی چین در سه ماه نخست امسال به کمتر از 8.1 درصد رسیده است که این رقم در سه سال اخیر بی سابقه است . رشد اقتصادی هند نیز در این مدت به کمتر از 5.3 درصد رسیده است که این رقم نیز پایین ترین میزان در نه سال اخیر به شمار می رود .

  نظرات ()
  نویسنده: بهار اسدی - سه‌شنبه ٢٠ تیر ،۱۳٩۱
  نظرات ()
توضیح اتحادیه مرغداران درباره اتهام 38 میلیاردی/ افشای نامه پشتیبانی امور دام نویسنده: بهار اسدی - سه‌شنبه ٢٠ تیر ،۱۳٩۱
فارس گزارش می‌دهد
توضیح اتحادیه مرغداران درباره اتهام 38 میلیاردی/ افشای نامه پشتیبانی امور دام

خبرگزاری فارس:مسئولان اتحادیه سراسری مرغداران طی نشستی درباره اتهام سوءاستفاده 38 میلیارد تومانی توضیح دادند و نامه مرکز پشتیبانی امور دام دایر بر تایید لیست مرغداران و مبلغ واریزی را افشا کردند.

خبرگزاری فارس: توضیح اتحادیه مرغداران درباره اتهام 38 میلیاردی/ افشای نامه پشتیبانی امور دام

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بعد از اینکه در یک رسانه منتشر شد، اتحادیه سراسری مرغداران 50 هزارتن کنجاله سویای دولتی را به قمیت آزاد فروخته و 38 میلیارد تومان سوءاستفاده کرده است، روز گذشته مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره و بازرس اتحادیه سراسری مرغداران در نشست خبری مواضع خود را اعلام کردند.

عظیم حجت بازرس اتحادیه مرغداران گوشتی در پاسخ به این سوال فارس، که در توزیع نهاده 200 هزار تنی که مرکز پشتیبانی امور دام اعلام کرده توزیع آن از روز گذشته آغاز شده است این اتحادیه را دخالت نداده‌اند و مفهوم آن این است که اتهام شما را به سوء استفاده‌ 38 میلیارد تومانی تایید می‌کنند،‌ چه موضعی دارید؟ گفت: بر اساس اعلام مرکز پشتیبانی امور دام تمام اطلاعات دامداران سراسر کشور شامل اسم،‌کدملی، آدرس، شماره موبایل را به "شرکت آوا تجارت" دادیم  و این شرکت خودش به آدرس‌های یاد شده ارسال کرده است.

وی اضافه کرد: مکاتبه به صورت سلسله مراتب از اتحادیه مرکزی تا استان و شهرستان انجام گرفت، سهمیه هر مرغدار بر اساس توانمندی تولید مشخص و به همراه فیش پرداختی به مبلغ 290 میلیارد و 85 میلیون ریال  به شرکت پشتیبانی امور دام ارسال شد.

*نامه مرکز پشتیبانی امور دام و تایید اقدام اتحادیه سراسری مرغداران

حجت گفت: شرکت پشتیبانی امور دام هم ضمن تایید این لیست و فیش پرداختی طی نامه شماره 45/4035 مورخ 27/1/91 به مدیر عامل شرکت آوا تجارت دستور تسریع در تحویل کنجاله سویا طبق آدرس‌های اعلامی کرده است.

این نامه در خبرگزاری فارس موجود است که در صورت نیاز برای تنویر افکار عمومی منتشر خواهد شد.  

حجت تصریح کرد: این اتحادیه هیچ نقشی در توزیع نداشته و تنها اطلاعات دامداران را به این شرکت اعلام کرده است و آنها خودشان نهاده را توزیع کرده اند.

وی افزود: این روند نشان می‌دهد که خللی در نحوه تحویل کنجاله به مرغداران نبوده است.

حجت گفت: بعد از اینکه کنجاله به تمام مرغداران تحویل داده شد تاییدیه از آنها دریافت و با فاکتور دو باره به مرکز پشتیبانی امور دام تحویل شد.

وی همچنین گفت: اتحادیه سراسری دامداران زیر نظر سازمان تعاون مرکزی روستایی فعالیت می‌کند دارای 33 اتحادیه استانی، 280 تعاونی مرتبط با توزیع نهاده بین مرغداران است، همه ساله مدارک آنها توسط نماینده سازمان تعاون روستایی استان و کشور بررسی و توسط اتحادیه مرکزی هم کنترل می‌شود.

*مرغ نمی‌تواند یک روز بدون خوراک بماند

ساسان سروری نایب رئیس اتحادیه سراسر مرغداران هم گفت: نیاز مرغداران گوشتی کشور ماهانه 100 هزارتن سویا و 200 هزارتن ذرت است که به رغم تفاهمنامه‌ تحویل مرکز پشتیبانی امور دام برای تحویل، بعد از گذشت دو ماه تنها 50 هزار تن سویا تحویل دادند.

وی افزود: مرغ موجود زنده است و نمی‌توان خوراک آن را به تعویق انداخت همانطوری که ما نمی‌توانیم یک روز بدون غذا باشیم بنابراین تعلل در تحویل اندک سهمیه منظور شده خسارت‌های زیادی را به مرغداران تحمیل کرد، دوره پرورش را طولانی و مرغ‌ها را مستعد ابتلا به بیماری کرد طوری که یکی از مرغداریها طی 9 روز 45 درصد تلفات داشتند. 

سروری گفت: به جای اینکه برخی مسولان با درک شرایط به رفع مسئله بپردازند فرافکنی می‌کنند همه می‌دانند که در حال حاضر نیاز صنعت مرغداری به تامین نهاده است اما هر کسی از زیر بار این مسئولیت به نوعی شانه خالی می‌کنند.

*تولید مرغ کافی است؛‌ 160 هزار تن تولید ماه رمضان

حسین مقدم نیا مدیر عامل اتحادیه سراسر مرغداران گوشتی در پاسخ به اینکه مرکز پشتیبانی اعلام کرده تنظیم تولید مرغ کافی نیست، گفت: در سه ماهه نخست سال جاری 144 هزار تن تولید مرغ داشتیم که مصرف ماهانه بیش از 130 هزار تن نیست، برای ماه رمضان هم پیش‌بینی تولید 160 هزارتن را داریم که به رغم افزایش مصرف 30  هزار تنی در ماه رمضان باز هم مشکلی از نظر تامین وجود ندارد.

وی تصریح کرد: کسانی که مرتب  کم بودن تولید را بوق و کرنا می‌کنند به دنبال منافع خودشان هستند و الا به هیچ عنوان نیاز به واردات نیست.

*45 میلیارد پول مرغدار در حساب شرکت خصوصی

مقدم نیا گفت: در حالی که 45 میلیارد و 650 میلیون تومان پول برای 55  هزار تن سویا نزدیک دو ماه است به شرکت آوا تجارت و با هماهنگی مرکز پشتیبانی امور دام واریز شده است اما نهاده دامدارن تحویل داده نشده است.

وی گفت: اینها پول تولید کننده است در حساب یک شرکت خصوصی که با هدایت اورگان دولتی صورت گرفته است، نه نهاده آنها را تحویل می‌دهند و نه پولشان را.

مقدم نیا گفت: از کسانی که اتهام ناروا به اتحادیه سراسری مرغداران زدند در دادگاه شکایت می‌کنیم تا حقیقت معلوم شود.

*سربازان تولید فشنگ ندارند/درخواست دیدار با مقام معظم رهبری

بازرس این اتحادیه نیز در پایان گفت: تولید کنندگان سربازان جبهه تولید هستند که مقام معظم رهبری امسال حمایت از آنها را تکلیف کرده است، به این سربازان فشنگ برسانید که در برابر دشمنان تا به دندان مسلح هیچ مهماتی ندارند.

حجتی گفت: در زمان جنگ نیز که سربازان می‌خواستند به جبهه بروند آرزو داشتند رهبر خودشان را ببیند تولید کنندگان هم‌ آرزو دارند در چنین شرایطی با رهبر خود دیدار کنند و دردشان را با سنگ صبورشان مطرح کنند.

  نظرات ()
بهبود وضعیت اشتغال نسبت به سال‌های قبل/ ایجاد 1.6 میلیون شغل در سال 90 نویسنده: بهار اسدی - سه‌شنبه ٢٠ تیر ،۱۳٩۱
وزیر تعاون، کار و رفاه خبر داد
بهبود وضعیت اشتغال نسبت به سال‌های قبل/ ایجاد 1.6 میلیون شغل در سال 90

خبرگزاری فارس: وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماع گفت: وضعیت کشور از نظر اشتغال نسبت به سال‌های گذشته شرایط مناسب تری دارد.

خبرگزاری فارس: بهبود وضعیت اشتغال نسبت به سال‌های قبل/ ایجاد 1.6 میلیون شغل در سال 90

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، عبدالرضا شیخ الاسلامی تصریح کرد: دولت موظف است آنچه را که قانون برنامه پنجم در خصوص اشتغال و کاهش نرخ بیکاری تکلیف کرده با برنامه ریزی دقیق انجام دهد هرچند در تلاش هستیم از برنامه هم جلوتر رویم.

وی خاطر نشان کرد: برنامه پنجم تکلیف کرده تا پایان سال پنجم نرخ بیکاری باید به 7 درصد برسد که امیدواریم با برنامه‌های پیش رو به این رقم  برسیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص انتقادات مطرح شده مبنی بر عدم تحقق 2.5 میلیون شغل در سال گذشته گفت: قانون برنامه برای هر سال رقمی را مشخص نکرده که ما سالانه متعهد به انجام آن باشیم اما دولت با توجه به ظرفیتی که در کشور وجود داشت تصمیم گرفت تا به این رقم برسد ولی با وجود برخی موانع و مشکلات توانست به ایجاد 1.6 میلیون شغل دست یابد که این هم رقم بزرگی بود.

شیخ الاسلامی تاکید کرد: آنچه مهم است این است که تمام منابع و ظرفیتها و حتی ارگانها بسیج شوند تا دولت را در تحقق اهداف اشتغالزایی حمایت و همراهی کنند که این یک برنامه و هدف ملی است نه اینکه با مخالفت‌ها و مانع تراشی ها موجب یاس و ناامیدی شوند و دولت را در این مسیر تنها بگذارند.

  نظرات ()
گرما و قطعی برق جان ۶۰ آمریکایی را گرفت نویسنده: بهار اسدی - سه‌شنبه ٢٠ تیر ،۱۳٩۱
 
گرما و قطعی برق جان ۶۰ آمریکایی را گرفت

خبرگزاری فارس: قطعی برق ناشی از گرمای شدید و عدم رسیدگی‌ شرکت‌های مسئول، 60 آمریکایی را به کام مرگ فرستاد.

خبرگزاری فارس: گرما و قطعی برق جان ۶۰ آمریکایی را گرفت

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، حدود 60 نفر در اثر موج گرمای طاقت‌فرسایی که به بیشتر ایالت‌های آمریکا در 2 هفته گذشته رسیده است، جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش پرس‌تی‌وی، این موج گرما که دما را  در بیشتر شهرهای بزرگ این کشور به بیش از 37 درجه سانتی‌گراد رسانده است،حداقل 60 آمریکایی را به کام مرگ کشانده است.

 

مقامات شیکاگو روز گذشته اعلام کردند که بیش از 8 نفر در اثر گرما جان خود را از دست دادند که به همراه 10 مرگ تایید شده پیشین به 18 نفر افزایش یافته‌اند. در میان این قربانیان یک پیرزن 100 ساله، زنی 65 ساله، مردی 53 ساله، زنی 46 ساله و مردی حدودا 30 ساله وجود دارند.

در ایالت تنسی، یک زن 62 ساله مرده در خانه خود پیدا شده است همچنین مرگ‌هایی در مریلند، اوهایو، پنسیلویانا و ویسکانسین گزارش شده است.

بر اساس گزارش‌های رسانه‌های آمریکا، اکثر این افراد، سالمندانی هستند که در خانه‌های خود بدون تهویه و دستگاه های خنک کننده به علت قطعی برق گیر افتاده‌اند.

قطعی برق به علت طوفان سهمگین در 29 ژوئن رخ داده است و در اثر آن هزاران نفر از جمله 74 هزار نفر در ویرجینیا هنوز در خاموشی به سر می‌برند. مردم از شرکت‌های نافع برای کندی در وصل کردن برق انتقاد می‌کنند.

اداره ملی اقیانوسی و هوایی این کشور اعلام کرد: از ابتدای تابستان سال 2011 تا ابتدای تابستان سال 2012، آمریکا گرم‌ترین 12 ماه خود را نسبت به رکورد سال 1895 تجربه کرده است.

انتهای پیام/

  نظرات ()
به پرشین بلاگ خوش آمدید نویسنده: پرشین بلاگ - سه‌شنبه ٢٠ تیر ،۱۳٩۱
بنام خدا

كاربر گرامي

با سلام و احترام

پيوستن شما را به خانواده بزرگ وبلاگنويسان فارسي خوش آمد ميگوييم.
شما ميتوانيد براي آشنايي بيشتر با خدمات سايت به آدرس هاي زير مراجعه كنيد:

http://help.persianblog.ir براي راهنمايي و آموزش
http://news.persianblog.ir اخبار سايت براي اطلاع از
http://fans.persianblog.ir براي همكاري داوطلبانه در وبلاگستان

در صورت بروز هر گونه مشكل در استفاده از خدمات سايت ميتوانيد با پست الكترونيكي :
support[at]persianblog.ir

و در صورت مشاهده تخلف با آدرس الكترونيكي
abuse[at]persianblog.ir
تماس حاصل فرماييد.

همچنين پيشنهاد ميكنيم با عضويت در جامعه مجازي ماي پرديس از خدمات اين سايت ارزشمند استفاده كنيد:
http://mypardis.com


با تشكر

مدير گروه سايتهاي پرشين بلاگ
مهدي بوترابي

http://ariagostar.com
  نظرات ()
مطالب اخیر اجرای «A+B به توان 3» و «لُو» در ایرانشهر طرح ضربتی برخوردبا قهوه‌خانه و رستوران‌های سنتی متخلف فرحزاد هند و چین وارد مرحله کاهش رشد اقتصادی شده اند سه‌شنبه ٢٠ تیر ،۱۳٩۱ توضیح اتحادیه مرغداران درباره اتهام 38 میلیاردی/ افشای نامه پشتیبانی امور دام بهبود وضعیت اشتغال نسبت به سال‌های قبل/ ایجاد 1.6 میلیون شغل در سال 90 گرما و قطعی برق جان ۶۰ آمریکایی را گرفت به پرشین بلاگ خوش آمدید
کلمات کلیدی وبلاگ  
دوستان من   اخبار فناوری اطلاعات طراح قالب